Archiwum kategorii: Nauka dla początkujących

Angielski dla początkujących – od czego zacząć edukację?

angielski dla początkujących

Entuzjazm do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw pojawia się z różnych powodów. Może to być chęć zdobycia awansu w pracy, ale także poznania osoby zza granicy, planowana podróż, przeprowadzka. Choć materiałów do nauki nie brakuje, ich mnogość i różnorodność mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak najlepiej zaplanować i realizować samodzielną naukę języka angielskiego od zera? Jakie materiały wybrać, czym się kierować i jak utrzymać chęci, by już niedługo móc się płynnie porozumiewać?

Nauka angielskiego dla dzieci – zacznij od najmłodszych lat

Nauka angielskiego dla dzieci - zacznij od najmłodszych lat

Wczesna nauka języka ma mnóstwo zalet – o tym nie trzeba już dziś przekonywać żadnego rodzica. Dzieci bardzo szybko przełamują bariery językowe, uczą się nowych zwrotów, mają dobrą pamięć i świetnie wyłapują kontekst użycia różnych słów czy zdań. Dlatego warto pomyśleć o nauce, jeszcze zanim dziecko pójdzie do szkoły. Lekcje w szkole często nie są do końca przystosowane do dziecięcych potrzeb. Przez to mali adepci języka zniechęcają się do nauki. Jak można temu zapobiec, dbając jednocześnie, by nauka pozostała na razie zabawą?

Angielski od podstaw dla dorosłych – jak zacząć?

Nauka angielskiego dla dorosłych - jak zacząć

Nauka języka dla niektórych osób jest zadaniem łatwym, które niejako “robi się” samo, przy okazji. Inni muszą poświęcić mu znacznie więcej pracy i uwagi. Niemniej, prawie każda dorosła osoba jest w stanie opanować język angielski od podstaw aż na komunikatywnym poziomie. A nauka się opłaca – znajomość angielskiego oznacza dziś lepsze perspektywy w pracy, możliwość łatwego podróżowania, dostęp do kultury i najnowszych nowinek ze świata bez pośrednictwa tłumaczy. Angielski od podstaw dla dorosłych jest dziś bardzo popularnym zajęciem “po godzinach”.