Angielski dla początkujących – od czego zacząć edukację?

 

angielski dla początkujących

Entuzjazm do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw pojawia się z różnych powodów. Może to być chęć zdobycia awansu w pracy, ale także poznania osoby zza granicy, planowana podróż, przeprowadzka. Choć materiałów do nauki nie brakuje, ich mnogość i różnorodność mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak najlepiej zaplanować i realizować samodzielną naukę języka angielskiego od zera? Jakie materiały wybrać, czym się kierować i jak utrzymać chęci, by już niedługo móc się płynnie porozumiewać?

Nauka angielskiego dla początkującego

Zasadniczo opcje są dwie – nauka prowadzona przez kogoś upoważnionego lub samodzielna nauka w domu. Język angielski dla początkujących nie jest zbyt skomplikowany, głównie dlatego, że rzadko jest językiem całkiem nowym. Z angielskim można się spotkać niemal wszędzie i trudno byłoby tego spotkania uniknąć.

Warto więc zdecydować o formie nauki. Jakie dokładnie oferty można napotkać, szukając kursu?

  1. Kurs indywidualny
  2. Kurs w grupie
  3. Kurs angielskiego online

Każdy z tych kursów ma inną specyfikę. Indywidualnie można liczyć na wiele konwersacji i całą uwagę lektora skupioną na sobie. Nauka w grupie umożliwia wykonywanie ćwiczeń w parach i wspieranie się w postępach. Z kolei kurs angielskiego online jest wspaniałym wyjściem dla osób zabieganych i uzupełnieniem samodzielnej nauki.

Język angielski dla początkujących – słówka czy gramatyka?

To bardzo częsty dylemat w początkowych etapach nauki. Nauka języka angielskiego dla początkujących musi jednak zawierać i słówka, i gramatykę. Bez słownictwa nie sposób tworzyć jakiekolwiek zdania i komunikaty, za to bez gramatyki nie da się ułożyć ich w logiczną całość. Warto więc zaopatrzyć się w dobry podręcznik dla osób początkujących, szczególnie skierowany do samouków. Z pewnością znajdą się w nim zrównoważone tematy dotyczące podstaw gramatyki oraz słownictwa w prostych, codziennych obszarach, takich jak praca, rodzina, hobby, zwierzęta domowe. Poznane słówka warto wykorzystywać na bieżąco do nauki gramatyki, żeby zobaczyć, jak “działają” w praktyce.

Jakie obszary powinien poruszyć kurs angielskiego online?

Znajomość języka to nie tylko rozumienie rozmowy czy filmu, ale także mówienie, możliwość czytania gazety czy napisania listu. Dlatego ważne jest, by od początku poruszać się w tych czterech kompetencjach językowych:

  1. Mówienie
  2. Pisanie
  3. Czytanie
  4. Słuchanie

Inaczej angielski dla początkujących może się łatwo przerodzić w naukę rozumienia angielskiego ze słuchu, lub czytania po angielsku. Większość początkujących uczniów ma tendencje do ograniczania się do tych dwóch modalności, ponieważ mówienie i pisanie wymaga przełamania bariery językowej. A warto ją przełamywać!

A gdy czasu jest niewiele… intensywny kurs angielskiego!

Dla osób, którym z różnych przyczyn zależy na możliwie szybkim opanowaniu języka, przygotowano taką możliwość jak intensywny kurs angielskiego. Taki kurs zapewnia zapoznanie się z podstawami angielskiego w bardzo szybkim tempie. Nie ma jednak nic za darmo, i niekoniecznie chodzi tu o pieniądze. Aby szybko opanować język, trzeba przygotować się na lekcje kilka razy w tygodniu, zadania domowe i szybkie podnoszenie poprzeczki. Niezbędne będzie przyłożenie się do nauki nie tylko w czasie lekcji w szkole językowej, ale także poza nią – w domu. Nauka angielskiego dla początkujących szybko przeradza się tu w nieco bardziej zaawansowane treści i warto się na to przygotować.

Dodaj komentarz