Nauka angielskiego dla dzieci – zacznij od najmłodszych lat

 

Nauka angielskiego dla dzieci - zacznij od najmłodszych lat

Wczesna nauka języka ma mnóstwo zalet – o tym nie trzeba już dziś przekonywać żadnego rodzica. Dzieci bardzo szybko przełamują bariery językowe, uczą się nowych zwrotów, mają dobrą pamięć i świetnie wyłapują kontekst użycia różnych słów czy zdań. Dlatego warto pomyśleć o nauce, jeszcze zanim dziecko pójdzie do szkoły. Lekcje w szkole często nie są do końca przystosowane do dziecięcych potrzeb. Przez to mali adepci języka zniechęcają się do nauki. Jak można temu zapobiec, dbając jednocześnie, by nauka pozostała na razie zabawą?

Nauka angielskiego dla dzieci z native’ami

Choć jeszcze do niedawna anglojęzyczne przedszkola nie cieszyły się zbyt wielką popularnością, dziś powstaje ich coraz więcej. Personel w takim przedszkolu porozumiewa się z dziećmi wyłącznie po angielsku, choć oczywiście rozumie także polski. Często zatrudnia się tu native speakerów, jest to więc idealna okazja dla dziecka, by obyć się z językiem, akcentem, kontekstami komunikacji. Wielu rodziców martwi się, że dziecko będzie się czuło zagubione, będzie się bało lub nie zawiąże żadnych znajomości z rówieśnikami. Nic bardziej mylnego – dzieci mają cudowną zdolność adaptacji, którą warto wykorzystać w ten sposób.

Angielski dla dzieci w formie prostych zajęć w przedszkolu

To nieco mniej “radykalne” wyjście dla rodziców, którzy chcieliby, żeby ich dziecko uczyło się języka już na etapie przedszkolnym. Angielski dla dzieci w przedszkolu może być bardziej lub mniej intensywny. Mając do wyboru lekcję raz na tydzień lub co popołudnie, lepiej będzie zdecydować się na tę drugą możliwość – częsty kontakt z językiem to podstawa dla dziecka w tym wieku. Dzięki temu nauka angielskiego dla dzieci w tym wieku i ich przyszłości będzie przychodziła o wiele łatwiej.

Prosty język angielski – nauka przez kursy dla dzieci

Jeśli chodzi o język angielski, nauka jest dziś możliwa także na licznych kursach, często skierowanych bezpośrednio do dzieci. Lektorzy starają się, by nauka była nie tylko skuteczna, ale i zabawna, a przez to zachęcająca do dalszego chłonięcia wiedzy i umiejętności. Warto podpytać innych znajomych rodziców, na jakie kursy uczęszczają ich dzieci i czy są z nich zadowolone. A po czym można poznać dobry kurs angielskiego dla dzieci? Angielski to nie tylko nauka słówek, angielski to także codzienność – jeśli dziecko chętnie chodzi na lekcje, a po powrocie wplata angielskie zwroty w zabawę i rozmowę, oznacza to, że kurs przynosi pozytywne rezultaty.

Nauka angielskiego w domu razem z rodzicami

Rodzice posługujący się językiem angielskim mają także niepowtarzalną możliwość podszkolenia swoich dzieci w języku. Nauka angielskiego dla dzieci w domu z mamą czy tatą może być świetną przygodą, która zaowocuje solidnymi podstawami i chęcią do nauki w szkole. Warto jednak trzymać się kilku podstawowych reguł, odróżniających nauczanie skierowane do dzieci od tego przydatnego dorosłym.

  • Presja nie taka wielka

Kilkulatek nie musi mówić poprawnie – ważne, by mówił chętnie. Nie ma najmniejszego sensu uporczywe korygowanie gramatyki w wypowiedziach malucha. To najprostsza droga do zniechęcenia go.

  • Ciekawość to furtka do wiedzy

Warto za to postarać się o dostarczenie dziecku takich materiałów, które je zaciekawią – angielskich bajek, gier komputerowych, książeczek.

  • Na wszystko przyjdzie czas

Na tym etapie najistotniejsze jest wplatanie języka angielskiego w codzienność dziecka, nie rozwiązywanie zadań. Z pewnością warto skupić się na stymulowaniu wszystkich modalności – mówienia, słuchania, a z czasem czytania i pisania.

Dodaj komentarz