Jak się uczyć angielskiego? Sprawdzone metody

Jak się uczyć angielskiego - Sprawdzone metody
Powodów, by nauczyć się języka angielskiego może być wiele. Jednym jest on niezbędny w pracy lub na drodze rozwoju. Drudzy chcieliby zawierać bez przeszkód znajomości z osobami z całego świata. Inni z kolei chcą oglądać ulubione seriale i nowe filmy, jeszcze zanim nadejdzie polska premiera. Każda motywacja jest tak samo dobra, jeśli tylko pozwala wytrwać w postanowieniu. Pozostaje jedynie zabrać się za naukę.

Po pierwsze – zainteresowanie

Nauka języka angielskiego w domu jest bardzo wygodna, plastyczna i można dostosować ją dokładnie do własnych potrzeb. Warto wykorzystać te możliwości, sprawiając, że nauka stanie się kolejnym hobby, przychodzącym z łatwością i dającym radość.

Pierwszy krok to wybór ulubionych form przyswajania języka. Oczywiście nie obejdzie się bez ćwiczeń gramatycznych i czytania reguł, jednak absolutnie nie trzeba na tym poprzestawać. Istnieje wiele innych sposobów, by obudzić w sobie zainteresowanie nauką angielskiego.

  • Czytanie książek i artykułów – nie chodzi o to, by sprawdzić w słowniku i przetłumaczyć każde słowo z tekstu. To szybko doprowadzi do znużenia i zniecierpliwienia. Chodzi o to, by dać się pochłonąć interesującym dla siebie treściom, początkowo wyłapując ogólny kontekst, a z czasem rozumiejąc coraz więcej.
  • Oglądanie filmów – najlepiej działa oglądanie bardzo interesującego serialu, który po prostu nie wyszedł po polsku. Nie ma wtedy możliwości przerzucenia się na polską wersję językową i sprawdzenia, “co było dalej” – trzeba się skupić i starać zrozumieć oryginał.
  • Nauka angielskiego online – to bardzo szerokie pojęcie, zawierające w sobie wiele ciekawych sposobów na naukę. Istnieje wiele godnych polecenia aplikacji do nauki angielskiego, które zmieniają ją w rodzaj gry. Niektóre platformy na bieżąco rejestrują postępy i pozwalają na ich swobodne monitorowanie, a w razie zmniejszenia aktywności dopingują i motywują do powrotu.

Po drugie – systematyczność

Samodzielna nauka wymaga pewnej samodyscypliny. Brakuje zewnętrznego motywatora w postaci lektora, który co tydzień odpytuje z zadanej lekcji.  Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj zainteresowanie nauką, warto więc przyłożyć się do odnalezienia własnego sposobu. Pomoże także wyznaczenie celów i solidny, wykonalny plan. Nie ma najmniejszego sensu zakładać uczenia się codziennie po dwie godziny, ponieważ takie założenie prędzej czy później musi upaść. Lepiej zacząć mniej intensywnie, rozkładając naukę na kilka krótkich sesji. Tak działa pamięć – spędzenie trzech godzin trzy razy w tygodniu na mozolnych ćwiczeniach i skrupulatnej nauce prawdopodobnie przyniesie mniejsze efekty, niż półgodzinne sesje sześć razy na tydzień.

W razie spadku motywacji można zawsze zdecydować się na lekcje angielskiego online, w formie przesyłanych materiałów lub kontaktu z lektorem przez kamerę.

Nauka języka angielskiego online

Coraz większą popularnością wśród osób chcących nauczyć się języka jest angielski online. Kurs internetowy wymaga siłą rzeczy więcej samodyscypliny niż stacjonarny, jednak jest o wiele wygodniejszy. To świetna propozycja dla osób, które nie mogą pojawiać się na regularnych lekcjach w szkole językowej. Materiały online po wykupieniu są dostępne w każdej chwili i często da się ściągnąć je na własny dysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *